روش های تشخیص آیفون اصل از آیفون طرح یا دست دوم

پنجشنبه 14 تیر 1397 دسته بندی نشده

امروزه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خریداران گوشی مخصوصا گوشی‌های آیفون، اصل یا طرح بودن گوشی آیفون است. گوشی آیفون اصل با گوشی آیفون تقلبی چه تفاوت‌هایی دارد؟ چه روش‌هایی برای تشخیص آیفون اصل از آیفون طرح یا دست دوم وجود دارد؟ در این نوشتار،سایت نیازمندیهای آنی نیاز قصد دارد  راهنمایی برای خریداران آیفون ارایه دهد که از این طریق بتوانند از اصل بودن گوشی خود مطمئن شوند.

اولین مساله، تشخیص گوشی آیفون اصلی از گوشی آیفون طرح است. برخی از کمپانی‌های چینی اقدام به تولید گوشی‌های طرح اصلی یا به اصطلاح، “های کپی” از گوشی‌های گران قیمت بازار می‌کنند. گوشی‌های آیفون نیز از این سنت چینی‌ها در امان نبوده و گوشی‌های طرح آیفون تولید شده و در بازار ایران نیز در برخی فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند.

گوشی طرح آیفون از گوشی اصلی آیفون به راحتی قابل تشخیص است. اول اینکه گوشی‌های طرح آیفون دارای سیسم عامل اندروید هستند که ظاهری شبیه به سیستم عامل iosدارند و با روشن کردن گوشی با کمی دقت متوجه این مساله می‌شوید. این گوشی‌ها دارای بسته‌بندی صرفا شبیه به آیفون‌های اصلی هستند و بازاری متفاوت دارند. زیرا که اختلاف قیمت بسیار محسوسی داشته و در محدوده‌ی قیمت چند صد هزار تومان هستند و کمتر پیش می‌آید که توسط فروشندگان به عنوان گوشی آیفون اصلی معرفی شوند. ولی برای تشخیص این نوع گوشی‌ها، کافیست گوشی را روشن کنید و کیفیت ساخت دستگاه مانند کیفیت صفحه نمایش یا دوربین را بررسی کنید. دوربین گوشی‌های طرح آیفون بسیار کم کیفیت است و مقداری رنگ‌های اضافی (عموما زرد) در دوربین به چشم می‌خورد. منوی دستگاه هم به علت متفاوت بودن سیستم عامل، کاملا متفاوت بوده و صرفا شباهتی جزیی به منوی آیفون دارد.

مقایسه دوربین آیفون اصلی با آیفون طرح

مساله‌ی مهم‌تر زمانی است که ممکن است شما گوشی آیفون اصلی کار کرده بخرید. پلمپ بودن دستگاه به هیچ عنوان تضمینی برای تشخیص نو بودن یا اصل بودن حین خرید گوشی آیفون نیست. برای تشخیص اصل بودن آیفون، یک راه مطمئن وجود دارد و آنهم این مساله است که گوشی را از فروشگاه معتبر بامهلت تست تهیه کنید. گوشی آیفون به دلیل نداشتن نمایندگی رسمی در ایران، مدل تقریبا با گارانتی اصلی (نمایندگی رسمی اپل) ندارد و از این راه نیز تشخیص این مساله منتفی است.

تنها روال قانونی تشخیص دادن اینکه گوشی آیفون شما اصلی و نو است،در این سایت می‌توانید با وارد کردن سریال نامبر گوشی از اصل بودن گوشی خود مطمئن شوید.

برچسب ها

google+

linkedin